Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia


Tragiczna kąpiel w Wilczkowicach gm. ŁęczycaW dniu 3 lipca 2012 roku w godzinach popołudniowych poinformowano straż pożarną w Łęczycy, że na terenie żwirowni w zbiorniku wodnym w Wilczkowicach gm. Łęczyca zaginął mężczyzna. Z relacji świadków ustalono, że mężczyzna kąpał się w zbiorniku wodnym żwirowni, po czym zniknął pod wodą.Natychmiast strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy wspierani przez specjalistyczną grupę wodno-nurkową z JRG nr 10 z Łodzi przystąpili do poszukiwań zaginionego mężczyzny. Zastosowano specjalistyczny sprzęt w postaci: sonaru przeznaczonego do podwodnych poszukiwań oraz zaangażowaniu specjalnie przeszkolonego psa, po dwóch dobach odnaleziono zaginioną osobę, u której lekarz stwierdził zgon.
W poszukiwaniach brały udział zastępy straży pożarnej z JRG w Łęczycy, specjalistyczne grupy ratownictwa wodno-nurkowego z JRG nr 10 w Łodzi, OSP Łowicz oraz OSP Jędrzejów wraz z psem do poszukiwań zaginionych osób w wodzie.


Zbiornik wodny żwirowni w Wilczkowicach należy do bardzo niebezpiecznych. Tu ludzie nie powinni się kąpać. Posiada mocno zróżnicowane i nieregularne dno. Tu ciągle eksploatuje się żwir. Takie akweny wodne są niebezpieczne i nie powinny być używane do celów rekreacyjnych. Przykładem niech będzie tragiczna statystyka w przeciągu 10 lat utopiły się tu 3 osoby. Wszystkie te osoby mimo zakazu, korzystały z feralnego kąpieliska.                

                

                

    

Wstecz