Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia

Dwa medale na Mistrzostwach w Lekkoatletyce

W dniu 12 września 2012 roku w Kleszczowie (pow. bełchatowski) odbyły się XIV Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. W zawodach podobnie jak w latach wcześniejszych udział wzięli strażacy z Komend Miejskich oraz Powiatowych z naszego województwa. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach: sztafeta 4x100m, bieg na 100 m, bieg na 1000 m, pchnięcie kulą oraz skok w dal.

Miło nam poinformować, że w tym roku strażacy z naszej Komendy zdobyli dwa medale. Trzeci raz z rzędu złoty medal zdobył st. str. Grzegorz Sobiński udowadniając tym samym, że jest najszybszym strażakiem w województwie łódzkim na dystansie 100 metrów. Czas jaki uzyskał Grzegorz to zaledwie 11,580 s. W tej samej konkurencji z czasem 11,973 s. trzecie miejsce zajął mł. kpt. Emil Durys. Dobry czas uzyskany przez str. Łukasza Górę pozwolił strażakom z naszej Komendy zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w biegu na dystansie 100 metrów.
Niestety ogromny pech naszej drużynie przydarzył się w sztafecie 4 x 100 m, która przez trzy zmiany w swoim biegu zajmowała pierwsze miejsce. Na ostatniej zmianie nie doszło do przekazania pałeczki w wyznaczonej strefie i sędziowie musieli zdyskwalifikować naszą drużynę.

Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi pod adresem: