Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia


Ulewy i nawałnice nad powiatem łęczyckimOd 3 czerwca 2013 roku strażacy z PSP i OSP z terenu powiatu łęczyckiego zmagają się z podtopieniami występującymi na terenie naszego powiatu. Liczne i intensywne opady deszczu spowodowały wzrost poziomu wody na rzekach Ner, Bzura, Czartówka i Malina oraz liczne podtopienia i zalania budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz posesji. Straż pożarna na terenie naszego powiatu interweniowała ponad 40 razy.Działania skupiły się na umacnianiu wałów przeciwpowodziowych na rzece Ner w miejscowości Zimne, na rzece Bzura w miejscowości Kwiatkówek oraz na rzece Malina w miejscowości Piątek, gdzie rzeka podtopiła budynki mieszkalne przy drodze wojewódzkiej 702 Kutno – Łódź. Działania polegały na zabezpieczeniu budynków workami z piaskiem oraz odpompowaniu wody. Do pomocy w wypompowywaniu wody z pompą dużej wydajności zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej ze Zgierza.
Największa liczba podtopień i zalanych posesji była również w gminie Daszyna oraz Grabów, gdzie strażacy wypompowywali wodę z zalanych budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz udrażniali przepływy pod drogami.
W dniu 10 czerwca 2013 roku w Parku Miejskim w Łęczycy na wniosek Burmistrza Miasta Łęczyca została zadysponowana pompa przewoźna wysokiej wydajności P-120 (12000 dm3/min) z Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych z Łodzi przekazana w użyczenie Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.                

                

                

                

                

                

                Wstecz