Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Wydarzenia


Tragiczny wypadek w miejscowości KwiatkówekW dniu 29 czerwca 2013 roku o godz. 21:45 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 703 w miejscowości Kwiatkówek gm. Góra Św. Małgorzaty.Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki mazda 626 z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon u kierującego pojazdem mężczyzny oraz dwójki dzieci w wieku 10 i 12 lat. Kobieta podróżująca w pojeździe w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala w Łęczycy.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, odłączeniu akumulatora, oświetleniu terenu akcji oraz kierowaniu ruchem drogowym.

W działaniach trwających 4 godz. 46 min. udział brały 3 zastępy z JRG w Łęczycy, 2 zastępy OSP w KSRG (Piątek i Góra Św. Małgorzaty), Oficer Operacyjny WSKR w Łodzi, łącznie 19 strażaków oraz pogotowie ratunkowe i policja.                Wstecz