Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 16 lipca 2020 r.
Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Wydarzenia


Strażacy z Łęczycy podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyDnia 11 stycznia 2015 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy po raz kolejny wzięli aktywny udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.W hali sportowej Gimnazjum w Łęczycy odbył się coroczny halowy turniej piłki nożnej, w którym udział wzięła drużyna reprezentująca naszą Komendę. Nasz zespół zajął trzecie miejsce.

Na Placu Tadeusza Kościuszki zorganizowano pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego będącego na wyposażeniu samochodów strażackich. Strażacy zorganizowali również pokaz, na specjalnym symulatorze pożarów ABC, praktycznego użycia gaśnic podczas pożaru. Każdy mógł zobaczyć jak wygląda pożar, np. monitora komputerowego oraz jak wybuchają puszki po dezodorancie.

W ramach akcji edukacyjnej „Bezpieczny Dom – czadowa czujka” osoby, które odwiedzały stanowisko z czujkami mogły uzyskać fachową poradę odnośnie zagrożeń związanych z występowaniem tlenku węgla oraz sposoby właściwego użytkowania urządzeń i instalacji grzewczych, w których może wytworzyć się czad. W trakcie akcji uczestnicy wypełniali ankiety, które pozwalały wykazać się stanem wiedzy na temat zatrucia tlenkiem węgla. Spośród osób, które wypełniły ankietę zostały rozlosowane czujki dymu zakupione przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi w ramach projektu „System Zintegrowanych Stanowisk Kierowania i Dysponowania Zasobami Ratowniczymi Województwa Łódzkiego – Etap II”.                

                

                

    

Wstecz