Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia


Nawałnica na terenie powiatu łęczyckiego - 2 osoby ranne19 lipca 2015 roku przez teren powiatu łęczyckiego przeszła nawałnica, która wyrządziła wiele szkód. W wyniku silnie wiejącego wiatru zostały całkowicie zerwane lub uszkodzone dachy na wielu budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych, a także zerwane linie energetyczne oraz powalone drzewa na budynki, samochody i drogi. W miejscowości Piątek całkowitemu zawaleniu uległ budynek gospodarczy. Spadające elementy konstrukcji raniły dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala.Najpoważniejsze zdarzenia, do których doszło podczas nawałnicy były w Łęczycy, gminie wiejskiej Łęczyca oraz gminie Piątek.

W Łęczycy spadające konary oraz przewrócone drzewa uszkodziły samochody, a także blokowały wiele dróg, w tym drogę krajową nr 91. W gm. Łęczyca oraz gm. Piątek wichura zerwała całkowicie lub częściowo dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

W wielu innych miejscowościach powiatu łęczyckiego w mniejszym stopniu zostały uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. W wyniku zwarcia linii energetycznych dochodziło również do pożaru drzew i konarów.

W Łęczycy oraz we wszystkich gminach powiatu łęczyckiego odnotowano łącznie 170 interwencji.

Pierwsze zgłoszenia do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy zaczęły wpływać 19 lipca 2015 roku ok. godz. 18:00. Usuwaniu skutków wichury trwało do 28 lipca 2015 roku.

W działaniach udział brali strażacy z JRG w Łęczycy, OSP z KSRG (Daszyna, Góra Św. Małgorzaty, Grabów, Leźnica Mała, Piątek, Stara Sobótka, Świnice Warckie, Topola Królewska i Witonia) oraz OSP spoza KSRG (Balków, Janków gm. Piątek, Marynki, Piaski, Siedlec i Sławęcin).

W działaniach ratowniczych Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej z pow. łęczyckiego wspierali strażacy z Łodzi oraz powiatów: poddębickiego i zgierskiego.                

                

                

    

Wstecz