Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia


Czujniki tlenku węgla dla mieszkańców Łęczycy7 października 2015 roku w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyło się uroczyste przekazanie czujników tlenku węgla zakupionych przez miasto Łęczyca.Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy w ramach ogólnopolskich akcji "NIE dla CZADU" oraz "Zgaś ryzyko" zwróciła się do władz Łęczycy z prośbą o zakup czujników tlenku węgla. Dzięki zrozumieniu potrzeby, udało się zakupić 105 urządzeń, które w dniu 7 października 2015 roku w obecności Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy bryg. Jarosława Ostrowskiego oraz Starszego Specjalisty ds. kontrolno-rozpoznawczych kpt. Przemysława Andrysiaka, Burmistrz Łęczycy Pan Krzysztof Lipiński przekazał Prezesowi PGKiM w Łęczycy Panu Januszowi Muszyńskiemu.

Czujnik tlenku węgla to nieduże urządzenie, które zajmuje bardzo mało miejsca, niedrogie w zakupie (koszt ok. 100 zł), a koszty eksploatacji to tylko zakup baterii zasilających to urządzenie. Tak, więc urządzenie niedrogie w zakupie i eksploatacji, a pełniące jakże ważną rolę, strażnika ludzkiego zdrowia i życia, o czym przekonali się mieszkańcy Łęczycy. W jednej z posesji przy ul. Kopalnianej dzięki posiadaniu takiej czujki, matka wraz z dziećmi została ostrzeżona o obecności tlenku węgla w pomieszczeniu i w porę powiadomiła straż pożarną o zagrożeniu.

W ramach akcji czujniki tlenku węgla zostaną nieodpłatnie zamontowane przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy w wyznaczonych lokalach mieszkalnych.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w październiku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy przystąpili do montażu czujników tlenku węgla. W wyznaczonych lokalach socjalnych znajdujących się na terenie miasta Łęczyca czujniki zostały zamontowane, a lokatorzy zostali poinstruowani o zasadach obsługi ww. urządzeń. Dodatkowo strażacy przeprowadzili z lokatorami krótką pogadankę na temat zagrożeń związanych z wystąpieniem tlenku węgla.                

                

    

Wstecz