Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Wydarzenia


Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Witoni14 grudnia 2015 roku o godz. 16:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z mieszkań w miejscowości Witonia.Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym dokonał rozpoznania i stwierdził, że w wyniku nagromadzenia się gazu propan-butan, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, doszło do wybuchu. Sześć osób przebywających w budynku ewakuowały się na zewnątrz przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką będącego na miejscu zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. W wyniku wybuchu wyrwane zostały okna oraz pęknięciu uległy ściany budynku.

Działania straży pożarnej polegały na: wyniesieniu butli z gazem na zewnątrz, przeszukaniu budynku i terenu działań, w celu wyeliminowania ewentualnych osób poszkodowanych, dokonaniu pomiaru stężenia gazu w budynku.

W działaniach trwających 3 godz. 14 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy oraz 2 zastępy z OSP KSRG Witonia, łącznie 15 strażaków, a także pogotowie ratunkowe oraz policja.


Na miejsce zdarzenia przybyli również Wójt Gminy Witonia oraz przedstawiciel z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowalnego w Łęczycy.                

        

Wstecz