Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia


Dwa pożary stodółW dniach 17 sierpnia 2016 roku oraz 21 sierpnia 2016 roku doszło do dwóch pożarów stodół na terenie gminy Świnice Warckie. Do pierwszego pożaru doszło w miejscowości Podłęże, a do drugiego w miejscowości Chwalborzyce.17 sierpnia 2016 roku o godz. 15:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Podłęże gm. Świnice Warckie.

Działania straży pożarnej polegały na: podaniu ośmiu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na budynek mieszkalny, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, pracach rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji dachu, wywożeniu i przelewaniu wodą zgromadzonego w budynku siana oraz oświetleniu terenu akcji.

W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: dach budynku, wrota i ściana szczytowa budynku, 40 ton siana i 12 ton zboża oraz wyposażenie.

W akcji trwającej 7 godz. 49 min. udział brały cztery zastępy z JRG w Łęczycy, jeden zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej z Leźnicy Wielkiej, OSP w KSRG Grabów, Leźnica Mała, Świnice Warckie i Topola Królewska oraz OSP spoza KSRG Piaski, łącznie 35 strażaków.Do drugiego zdarzenia doszło 21 sierpnia 2016 roku w miejscowości Chwalborzyce gm. Świnice Warckie. O godz. 15:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły.

Działania straży pożarnej polegały na: podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jednego prądu wody w obronie na ciągnik rolniczy, pracach rozbiórkowych nadpalonych elementów stodoły, dowożeniu wody oraz wywożeniu i przelewaniu wodą zgromadzonego w budynku siana.

W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: stodoła, 20 bel siana oraz wyposażenie budynku.

W akcji trwającej 2 godz. 34 min. udział brały dwa zastępy z JRG w Łęczycy, jeden zastęp z JRG Koło, OSP w KSRG Dąbie (pow. kolski), Leźnica Mała i Świnice Warckie oraz OSP spoza KSRG Domanin (pow. kolski), łącznie 31 strażaków.

Foto: www.mojaleczyca.pl                

            

Wstecz