Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia


Duży pożar stodoły i budynku gospodarczego27 września 2016 roku o godz. 14:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły oraz budynku gospodarczego w miejscowości Śladków Rozlazły gm. Piątek.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęta jest stodoła oraz budynek gospodarczy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu ośmiu prądów wody w natarciu oraz dwóch prądów wody w obronie na sąsiednie budynki, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, oświetleniu terenu akcji, oddymieniu i rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcji dachowej, wywożeniu oraz dogaszaniu słomy i siana z budynków objętych pożarem. W celu wykrycia ewentualnych źródeł ognia podczas prac rozbiórkowych użyto kamery termowizyjnej.

Spaleniu uległa stodoła, budynek gospodarczy, samochód dostawczy, przyczepa rolnicza, prasa do siana i słomy, siewnik oraz zgromadzone produkty rolne.

W akcji trwającej 12 godz. 16 min. udział brało 5 zastępów z JRG w Łęczycy, 2 zastępy z JRG w Ozorkowie, 5 zastępów z OSP w KSRG (2 z OSP Góra Św. Małgorzaty, 2 z OSP Piątek i 1 z OSP Topola Królewska) oraz 1 zastęp OSP Wypychów (pow. zgierski), łącznie 41 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył Wójt Gminy Piątek Pan Krzysztof Lisiecki.                

                

                

            

Wstecz