Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Wydarzenia


Pożar kurnika w miejscowości Witów gm. Piątek31 października 2016 roku o godz. 23:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Witów gm. Piątek.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęty jest kurnik oraz samochód dostawczy. W wyniku pożaru uszkodzeniu bądź spaleniu uległo: wyposażenie kurnika, konstrukcja budynku oraz samochód dostawczy. W wyniku pożaru padło 20 tys. sztuk drobiu.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz samochód dostawczy, dwóch prądów wody w obronie na dwa samochody ciężarowe, przeszukaniu budynku w celu wykluczeniu ewentualnych osób poszkodowanych, użyciu kamery termowizyjnej w celu wykrycia ognisk pożaru, oddymieniu pomieszczenia oraz przegarnięciu i dogaszeniu pogorzeliska.

W akcji trwającej 3 godz. 30 min. udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy, jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strykowie, trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z powiatu łęczyckiego (dwa zastępy z OSP w Górze Św. Małgorzaty, po jednym zastępie z OSP w Piątku i OSP w Topoli Królewskiej) oraz dwie jednostki OSP w KSRG z powiatu zgierskiego (dwa zastępy z OSP w Mąkolicach i jeden zastęp z OSP w Popowie), łącznie 39 strażaków.                

    

Wstecz