Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Wydarzenia


IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Łęczycy2 grudnia 2016 roku w sali widowiskowej Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy odbył się IV Zjazd sprawozdawczo-wyborczy Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łęczycy.Podczas zjazdu wybrano nowe władze Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy. Nowy skład prezydium zarządu przedstawia się następująco:
Prezes - Wojciech Zdziarski
Wiceprezes - Bogusław Foks
Wiceprezes - Krzysztof Joachimiak
Sekretarz - Janina Wejt-Świątkiewicz
Skarbnik - Janusz Otto
Członek - Józef Krysztofiak
Członek - Paweł Łaziński
Członek - Grzegorz Stasiak
Członek - Ryszard Szmaja (Członek Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP)
Członek - Stanisław Wiciński

Na zjeździe podsumowano działalność OSP na terenie powiatu łęczyckiego w latach 2011-2015 oraz przedstawiono plany na lata 2016-2020.
Za współprace na rzecz jednostek OSP na terenie powiatu łęczyckiego medalami i pamiątkowymi dyplomami uhonorowano zasłużonych druhów, samorządowców oraz sympatyków pożarnictwa. Wśród wyróżnionych osób znalazł się bryg. w st. spocz. Jarosław Ostrowski.

Uchwałą zarządu nadano tytuł członka honorowego – Honorowy Kapelan Strażaków, którym został ks. Krzysztof Kuśmirek.

Na zjeździe obecny był komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy st. kpt. Wojciech Pernal oraz zastępca komendanta powiatowego PSP w Łęczycy st. kpt. Marek Mikołajczyk, którzy przedstawili informację o stanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu łęczyckiego za 2016 rok.                

                

                

        

Wstecz