Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Wydarzenia


Dwa pożary samochodów – Upale gm. Daszyna i Łęczyca3 i 4 stycznia 2017 roku na terenie powiatu łęczyckiego doszło do dwóch pożarów samochodów osobowych. Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Upale gm. Daszyna, a do drugiego w Łęczycy na ul. Ozorkowskie Przedmieście.3 stycznia 2017 roku o godz. 14:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu, który znajduje się w garażu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się samochód osobowy oraz częściowo dach budynku gospodarczego. Samochód osobowy przed przybyciem straży pożarnej został wyciągnięty przez mieszkańców na zewnątrz.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu piany na palący się samochód, 2 prądów wody na palący się dach i wnętrze budynku oraz przewietrzeniu i przeszukaniu budynku w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 1 godz. 34 min. udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 3 zastępy z OSP w KSRG (Daszyna, Stara Sobótka i Topola Królewska), łącznie 23 strażaków.Do drugiego zdarzenia doszło 4 stycznia 2017 roku. O godz. 13:11 do SK KP PSP w Łęczycy wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Łęczycy na ul. Ozorkowskie Przedmieście.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na osiedlowym parkingu pali się samochód osobowy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu wody na paląca się komorę silnika oraz przeszukaniu pojazdu i przyległego terenu w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 20 min. udział brały 2 zastępy z JRG w Łęczycy, łącznie 6 strażaków.                

        

Wstecz