Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Wydarzenia


Pożar mieszkania w Łęczycy1 czerwca 2017 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w Łęczycy przy ul. Zachodniej.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się w mieszkaniu na parterze bloku i występuje silne zadymienie. KDR po rozpoznaniu ustalił, że lokatorka palącego się lokalu mieszkalnego znajduje się na zewnątrz. Poszkodowanej kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce pożaru zespołowi ratownictwa medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, podaniu prądu wody na palące się wyposażenie mieszkania, wyniesieniu i schładzaniu butli z gazem propan-butan, nadzorowaniu wycieku gazu z uszkodzonego zaworu butli, wyniesieniu i dogaszeniu wyposażenia mieszkania, sprawdzeniu pozostałych lokali mieszkalnych w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych oraz użyciu kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ukrytych źródeł ognia.

W akcji ratowniczo-gaśniczej trwającej 1 godz. 53 min. udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 3 zastępy z ochotniczej straży pożarnej z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Góra Św. Małgorzaty, OSP Leźnica Mała oraz OSP Topola Królewska), łącznie 26 strażaków.            

Wstecz