Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Wydarzenia


Łęczyccy strażacy zabezpieczali Pol’and’Rock Festival 2018W dniach 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą odbywał się XXIV Pol’and’Rock Festival 2018, który jest kontynuacją Przystanku Woodstock.W zabezpieczeniu operacyjnym festiwalu udział brało 154 strażaków i 59 pojazdów. Wśród pojazdów były to przede wszystkim samochody gaśnicze, rozpoznania chemicznego, ratownictwa wysokościowego, operacyjne, kwatermistrzowskie oraz kontenery.

W zabezpieczeniu imprezy udział brali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z województw dolnośląskiego, lubuskiego i łódzkiego oraz strażacy ochotnicy z ternu powiatu gorzowskiego. Zadaniem straży pożarnej na festiwalu było przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo pożarowe uczestników poprzez patrole mające na celu bieżącą kontrolę obiektów i terenu festiwalu, dbanie o przejezdność dróg ewakuacyjnych, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy, kontrolowanie cieków wodnych oraz akwenów, reagowanie na bieżące zagrożenia oraz rozstawianie kurtyn wodnych, przy których uczestnicy mogli się schłodzić.

Z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy do Kostrzyna nad Odrą 1 sierpnia 2018 roku o godz. 4:00 udał się jeden zastęp gaśniczy GCBA 8/50 w sile 3 strażaków. Oprócz standardowych procedur zabezpieczania festiwalu, łęczyccy strażacy brali udział w trzech zabezpieczeniach lądowania śmigłowca oraz przy gaszeniu jednego pożaru. W niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. po godz. 18 strażacy wrócili do Łęczycy.                Wstecz