Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia


Ćwiczenia ewakuacyjne w Komendzie Powiatowej Policji w ŁęczycyW dniu 6 sierpnia 2010 r. odbyły się ćwiczenia w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.
Celem ćwiczeń było: sprawdzenie stopnia przygotowania funkcjonariuszy KP Policji w Łęczycy do działań w sytuacji pożaru na terenie budynku ich komendy.Przebieg ćwiczeń:

O godz. 9 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy otrzymał zgłoszenie od dyżurnego Policji, że na 2 piętrze Komendy Policji wybuchł pożar, który objął swym zasięgiem pomieszczenie gospodarcze oraz biuro. Komendant Powiatowy Policji natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu podjął decyzję o ewakuacji pracowników z budynku. Po sprawdzeniu stanu osobowego okazało się, że brakuje jednej osoby, która została uwięziona najprawdopodobniej w pokoju objętym pożarem.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej zlokalizowano miejsce pobytu poszkodowanej osoby oraz pożaru. Z powodu dużego zadymienia w budynku i odciętej drogi dostępu do poszkodowanej osoby konieczne było sprawienie podnośnika. Ratownicy weszli do budynku przez okno i udzielili pierwszej pomocy osobie uwięzionej oraz przy pomocy podnośnika hydraulicznego ewakuowali ją przez okno na zewnątrz, gdzie rannego przejął Zespół Ratownictwa Medycznego ze szpitala w Łęczycy.

Po dogaszeniu pożaru i oddymieniu budynku Komendy miejsce pożaru przekazane zostało Komendantowi Policji w Łęczycy.                

                Wstecz