Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 16 lipca 2020 r.
Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Wydarzenia


Wypadek drogowy w Stemplewie11 października 2019 roku o godz. 10:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Stemplew gm. Świnice Warckie.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy uderzył w bok samochodu ciężarowego. W pojeździe uwięziony był kierujący samochodem osobowym mężczyzna. Niezbędne było wykonanie dostępu i ewakuacja poszkodowanego na zewnątrz pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wykonaniu dostępu i ewakuacji kierowcy z uszkodzonego pojazdu, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pomocy w przygotowaniu i transporcie poszkodowanego do śmigłowca LPR, ograniczeniu wycieku paliwa z uszkodzonego zbiornika, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku.

W działaniach ratowniczych trwających 3 godz. 45 min. udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz dwie jednostki ochotniczej straży pożarnej wchodzącej w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Leźnica Mała oraz OSP Świnice Warckie), łącznie 20 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Wojciech Pernal oraz zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Marek Mikołajczyk.            

Wstecz