Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 21 kwietnia 2021 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Wydarzenia


Wypadek drogowy w miejscowości Świnice Warckie-Kolonia13 marca 2021 roku o godz. 17:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Świnice Warckie-Kolonia gm. Świnice Warckie.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy leży na boku w rowie. Osoba poszkodowana samodzielnie opuściła pojazd przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyzna został przekazany przybyłej na miejsce zdarzenia załodze karetki pogotowia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Łęczycy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku.

W działaniach ratowniczych trwających 3 godz. 4 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG Świnice Warckie, łącznie 13 strażaków.            

Wstecz