Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 21 kwietnia 2021 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Wydarzenia


Wypadek drogowy z udziałem motocyklistów w miejscowości Leszcze31 marca 2021 roku o godz. 17:31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu motocykla z samochodem osobowym oraz wywróceniu się dwóch innych jednośladów w miejscowości Leszcze gm. Łęczyca.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że kierujący motocyklem najechał na tył samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia doszło również do przewrócenia się dwóch innych motocykli. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się pod opieką załogi karetki pogotowia. Jeden z motocyklistów, z podejrzeniem złamania ręki, został przewieziony do szpitala w Łęczycy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po zderzeniu.

W działaniach ratowniczych trwających 1 godz. 49 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy, 7 strażaków.        

Wstecz