Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 21 kwietnia 2021 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Wydarzenia


Wypadek drogowy na autostradzie A1 w Bronikowie1 kwietnia 2021 roku o godz. 20:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na autostradzie A1 (272 km) na wysokości miejscowości Broników gm. Piątek.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Jedna z kierujących pojazdem wypadła na jezdnię i znajduje się pod opieką osób postronnych. Druga z kierujących pod wpływem zdarzenia z zaburzeniami świadomości. Pozostali uczestnicy wypadku samodzielnie opuścili pojazdy.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia. Najciężej poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala im. Kopernika w Łodzi, druga kierująca przewieziona do szpitala w Łęczycy.

W działaniach ratowniczych trwających 3 godz. 21 min. udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Łęczycy oraz 2 zastępy OSP KSRG w Piątku, łącznie 16 strażaków.                Wstecz