Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wydarzenia


Dwa wypadki drogowe w miejscowości Radzyń1 marca 2011 roku o godz. 14:22 Dyżurny Policji powiadomił Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy o wypadku drogowym w miejscowości Radzyń gm. Grabów.Samochód ciężarowy z naczepą zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny (stacja transformatorowa). W wyniku uderzenia słup przełamał się i spadł na kabinę samochodu. Działania straży pożarnej polegały na uwolnieniu uwięzionego wewnątrz kabiny kierowcę samochodu ciężarowego, przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego, odłączeniu akumulatorów oraz zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych.
W działaniach trwających 2 godz. 10 min. udział brał 1 zastęp z JRG w Łęczycy oraz 2 zastępy z OSP w KSRG (Sobótka Stara oraz Grabów), łącznie 14 strażaków.

3 godziny po zakończeniu tego zdarzenia o godz. 19:21 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w tym samym miejscu. Samochód osobowy uderzył w tył naczepy stojącej na drodze. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego kierowcy oraz pasażerowi samochodu osobowego do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, odłączeniu akumulatora oraz zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych.
W działaniach trwających 4 godz. 26 min. udział brał 1 zastęp z JRG w Łęczycy oraz 2 zastępy z OSP w KSRG (Sobótka Stara oraz Grabów), łącznie 16 strażaków.                

            

Wstecz